Produkte > EATON BUSSMANN > PTR060V0010-TR1
PTR060V0010-TR1 Eaton Bussmann
Bus_Elx_DS_4401_PTR060V_Series.pdf
Hersteller: Eaton Bussmann
Description: PTC RESETTABLE RADIAL 60V 0.1A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR060V0010-TR1 Eaton Bussmann
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 100mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; reel, Type of fuse: PTC polymer, Current rating: 0.1A, Maximum current: 40A, Switched current: 200mA, Max. voltage: 60V, Mounting: THT, Manufacturer series: PTR060V, Power: 380mW, Min. resistance: 2.5Ω, Max resistance: 4.5Ω, Fuses application: automotive applications; converters; DC devices; electronic applications; for rechargeabl battery; PC motherboard; protection of home appliances, Kind of package: reel, Operating temperature: -40...85°C.
Weitere Produktangebote PTR060V0010-TR1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR060V0010-TR1 PTR060V0010-TR1 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-pt-1608762.pdf Resettable Fuses - PPTC 60V 0.1A Radial Kinked Leads
Produkt ist nicht verfügbar
PTR060V0010-TR1 Hersteller : EATON/BUSSMANN ptr060v.pdf Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 100mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; reel
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 0.1A
Maximum current: 40A
Switched current: 200mA
Max. voltage: 60V
Mounting: THT
Manufacturer series: PTR060V
Power: 380mW
Min. resistance: 2.5Ω
Max resistance: 4.5Ω
Kind of package: reel
Operating temperature: -40...85°C