Produkte > BUSSMANN / EATON > PTR060V0020-BK1
PTR060V0020-BK1
PTR060V0020-BK1 Bussmann / Eaton
eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-pt-1608762.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Resettable Fuses - PPTC 60V 0.2A Radial Kinked Leads
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR060V0020-BK1 Bussmann / Eaton
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 200mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag, Type of fuse: PTC polymer, Current rating: 0.2A, Maximum current: 40A, Switched current: 0.4A, Max. voltage: 60V, Mounting: THT, Manufacturer series: PTR060V, Power: 410mW, Min. resistance: 1.83Ω, Max resistance: 2.75Ω, Fuses application: automotive applications; converters; DC devices; electronic applications; for rechargeabl battery; PC motherboard; protection of home appliances, Kind of package: bag, Operating temperature: -40...85°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR060V0020-BK1 PTR060V0020-BK1 Hersteller : Eaton Electronics Bus_Elx_DS_4401_PTR060V_Series.pdf Resettable Fuses - PPTC 60V 0.2A Radial Kinked Leads
auf Bestellung 965 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
PTR060V0020-BK1 Hersteller : Eaton Bussmann Bus_Elx_DS_4401_PTR060V_Series.pdf Description: PTC RESETTABLE RADIAL 60V 0.2A
Produkt ist nicht verfügbar
PTR060V0020-BK1 Hersteller : EATON/BUSSMANN PTR060V0010-BK.pdf Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 200mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 0.2A
Maximum current: 40A
Switched current: 0.4A
Max. voltage: 60V
Mounting: THT
Manufacturer series: PTR060V
Power: 410mW
Min. resistance: 1.83Ω
Max resistance: 2.75Ω
Kind of package: bag
Operating temperature: -40...85°C