Produkte > EATON/BUSSMANN > PTR060V0025-BK
PTR060V0025-BK
PTR060V0025-BK EATON/BUSSMANN
PTR060V0010-BK.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 250mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag
Mounting: THT
Operating temperature: -40...85°C
Min. resistance: 1.25Ω
Max resistance: 1.95Ω
Current rating: 0.25A
Power: 0.45W
Switched current: 0.5A
Maximum current: 40A
Max. voltage: 60V
Manufacturer series: PTR060V
Kind of package: bag
Type of fuse: PTC polymer
auf Bestellung 229 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 193
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR060V0025-BK EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 250mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag, Mounting: THT, Operating temperature: -40...85°C, Min. resistance: 1.25Ω, Max resistance: 1.95Ω, Current rating: 0.25A, Power: 0.45W, Switched current: 0.5A, Maximum current: 40A, Max. voltage: 60V, Manufacturer series: PTR060V, Fuses application: automotive applications; converters; DC devices; electronic applications; for rechargeabl battery; PC motherboard; protection of home appliances, Kind of package: bag, Type of fuse: PTC polymer.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR060V0025-BK PTR060V0025-BK Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 60V 250MA RADIAL
auf Bestellung 203 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 42
PTR060V0025-BK PTR060V0025-BK Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-pt-1608762.pdf Resettable Fuses - PPTC 60V 0.25A Radial
auf Bestellung 664 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
PTR060V0025-BK PTR060V0025-BK Hersteller : Eaton Electronics eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Resettable Fuses - PPTC 60V 0.25A Radial