Produkte > EATON/BUSSMANN > PTR060V0040-BK
PTR060V0040-BK
PTR060V0040-BK EATON/BUSSMANN
PTR060V0010-BK.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 400mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag
Mounting: THT
Operating temperature: -40...85°C
Min. resistance: 550mΩ
Max resistance: 860mΩ
Current rating: 0.4A
Power: 560mW
Switched current: 800mA
Maximum current: 40A
Max. voltage: 60V
Manufacturer series: PTR060V
Kind of package: bag
Type of fuse: PTC polymer
auf Bestellung 232 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 122
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR060V0040-BK EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 400mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag, Mounting: THT, Operating temperature: -40...85°C, Min. resistance: 550mΩ, Max resistance: 860mΩ, Current rating: 0.4A, Power: 560mW, Switched current: 800mA, Maximum current: 40A, Max. voltage: 60V, Manufacturer series: PTR060V, Fuses application: automotive applications; converters; DC devices; electronic applications; for rechargeabl battery; PC motherboard; protection of home appliances, Kind of package: bag, Type of fuse: PTC polymer.
Weitere Produktangebote PTR060V0040-BK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR060V0040-BK Hersteller : Eaton Bussmann Bus_Elx_DS_4401_PTR060V_Series.pdf Description: PTC RESETTABLE RADIAL 60V 0.4A
Produkt ist nicht verfügbar
PTR060V0040-BK PTR060V0040-BK Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_4401_PTR060V_Series-479739.pdf Resettable Fuses - PPTC 60V 0.4A Radial