Produkte > EATON ELECTRONICS > PTR060V0050-TR
PTR060V0050-TR
PTR060V0050-TR Eaton Electronics
eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Resettable Fuses - PPTC PPTC 60V 0.5A Radial
auf Bestellung 1174 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR060V0050-TR Eaton Electronics
Description: PTC RESET FUSE 60V 500MA RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.299" Dia x 0.118" T (7.60mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 500 mA, Current - Trip (It): 1 A, Voltage - Max: 60V, Height - Seated (Max): 0.539" (13.70mm), Part Status: Active, Current - Max: 40 A, Time to Trip: 4 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 500 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 1.17 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR060V0050-TR PTR060V0050-TR Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-pt-1608762.pdf Resettable Fuses - PPTC PPTC 60V 0.5A Radial
auf Bestellung 1795 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
PTR060V0050-TR PTR060V0050-TR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 60V 500MA RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.299" Dia x 0.118" T (7.60mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 500 mA
Current - Trip (It): 1 A
Voltage - Max: 60V
Height - Seated (Max): 0.539" (13.70mm)
Part Status: Active
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 4 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 500 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 1.17 Ohms
Mindestbestellmenge: 17
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Disc
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Trip (It): 1 A
Voltage - Max: 60V
Part Status: Active
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 4 s