PTR060V0075-BK
PTR060V0075-BK Eaton - Electronics Division
eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: PTC RESET FUSE 60V 750MA RADIAL
auf Bestellung 509 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 33
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR060V0075-BK Eaton - Electronics Division
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 750mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag, Type of fuse: PTC polymer, Current rating: 0.75A, Maximum current: 40A, Switched current: 1.5A, Max. voltage: 60V, Mounting: THT, Manufacturer series: PTR060V, Power: 920mW, Min. resistance: 0.25Ω, Max resistance: 400mΩ, Fuses application: automotive applications; converters; DC devices; electronic applications; for rechargeabl battery; PC motherboard; protection of home appliances, Kind of package: bag, Operating temperature: -40...85°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Fuse: PTC polymer; 750mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 0.75A
Maximum current: 40A
Switched current: 1.5A
Max. voltage: 60V
Mounting: THT
Manufacturer series: PTR060V
Power: 920mW
Min. resistance: 0.25Ω
Max resistance: 400mΩ
Kind of package: bag
Operating temperature: -40...85°C
auf Bestellung 118 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 118
PTR060V0075-BK Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_4401_PTR060V_Series-479739.pdf Resettable Fuses - PPTC 60V 0.75A Radial