Produkte > EATON/BUSSMANN > PTR060V0090-BK
PTR060V0090-BK
PTR060V0090-BK EATON/BUSSMANN
PTR060V0010-BK.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 900mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 0.9A
Maximum current: 40A
Switched current: 1.8A
Max. voltage: 60V
Mounting: THT
Manufacturer series: PTR060V
Power: 990mW
Min. resistance: 200mΩ
Max resistance: 310mΩ
Kind of package: bag
Operating temperature: -40...85°C
auf Bestellung 66 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 66
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR060V0090-BK EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 900mA; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag, Type of fuse: PTC polymer, Current rating: 0.9A, Maximum current: 40A, Switched current: 1.8A, Max. voltage: 60V, Mounting: THT, Manufacturer series: PTR060V, Power: 990mW, Min. resistance: 200mΩ, Max resistance: 310mΩ, Fuses application: automotive applications; converters; DC devices; electronic applications; for rechargeabl battery; PC motherboard; protection of home appliances, Kind of package: bag, Operating temperature: -40...85°C.
Weitere Produktangebote PTR060V0090-BK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR060V0090-BK Hersteller : Eaton Bussmann Bus_Elx_DS_4401_PTR060V_Series.pdf Description: PTC RESETTABLE RADIAL 60V 0.9A
Produkt ist nicht verfügbar
PTR060V0090-BK Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_4401_PTR060V_Series-479739.pdf Resettable Fuses - PPTC 60V 0.9A Radial