Produkte > EATON/BUSSMANN > PTR060V0110-BK
PTR060V0110-BK
PTR060V0110-BK EATON/BUSSMANN
PTR060V0010-BK.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 1.1A; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag
Mounting: THT
Operating temperature: -40...85°C
Min. resistance: 0.15Ω
Max resistance: 0.25Ω
Current rating: 1.1A
Power: 1.5W
Switched current: 2.2A
Maximum current: 40A
Max. voltage: 60V
Type of fuse: PTC polymer
auf Bestellung 273 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 129
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR060V0110-BK EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 1.1A; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag, Mounting: THT, Operating temperature: -40...85°C, Min. resistance: 0.15Ω, Max resistance: 0.25Ω, Current rating: 1.1A, Power: 1.5W, Switched current: 2.2A, Maximum current: 40A, Max. voltage: 60V, Manufacturer series: PTR060V, Fuses application: automotive applications; converters; DC devices; electronic applications; for rechargeabl battery; PC motherboard; protection of home appliances, Kind of package: bag, Type of fuse: PTC polymer.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR060V0110-BK PTR060V0110-BK Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 60V 1.1A RADIAL
auf Bestellung 173 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
PTR060V0110-BK Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_4401_PTR060V_Series-479739.pdf Resettable Fuses - PPTC 60V 1.1A Radial