Produkte > EATON/BUSSMANN > PTR060V0185-BK
PTR060V0185-BK
PTR060V0185-BK EATON/BUSSMANN
PTR060V0010-BK.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 1.85A; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 1.85A
Maximum current: 40A
Switched current: 3.7A
Max. voltage: 60V
Mounting: THT
Manufacturer series: PTR060V
Power: 2.1W
Min. resistance: 80mΩ
Max resistance: 0.12Ω
Kind of package: bag
Operating temperature: -40...85°C
auf Bestellung 164 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 93
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR060V0185-BK EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 1.85A; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag, Type of fuse: PTC polymer, Current rating: 1.85A, Maximum current: 40A, Switched current: 3.7A, Max. voltage: 60V, Mounting: THT, Manufacturer series: PTR060V, Power: 2.1W, Min. resistance: 80mΩ, Max resistance: 0.12Ω, Fuses application: automotive applications; converters; DC devices; electronic applications; for rechargeabl battery; PC motherboard; protection of home appliances, Kind of package: bag, Operating temperature: -40...85°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR060V0185-BK PTR060V0185-BK Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 60V 1.85A RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.701" Dia x 0.118" T (17.80mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 1.85 A
Current - Trip (It): 3.7 A
Voltage - Max: 60V
Height - Seated (Max): 0.902" (22.90mm)
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 12.6 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 80 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 190 mOhms
auf Bestellung 187 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
PTR060V0185-BK PTR060V0185-BK Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-pt-1608762.pdf Resettable Fuses - PPTC 60V 1.85A Radial