Produkte > EATON/BUSSMANN > PTR060V0375-BK
PTR060V0375-BK
PTR060V0375-BK EATON/BUSSMANN
PTR060V0010-BK.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: THT Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 3.75A; Imax: 40A; THT; PTR060V; bag
Power: 3.2W
Mounting: THT
Operating temperature: -40...85°C
Type of fuse: PTC polymer
Min. resistance: 30mΩ
Max resistance: 50mΩ
Current rating: 3.75A
Switched current: 7.5A
Maximum current: 40A
Max. voltage: 60V
Manufacturer series: PTR060V
Kind of package: bag
auf Bestellung 115 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTR060V0375-BK EATON/BUSSMANN
Description: PTC RESET FUSE 60V 3.75A RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 1.118" Dia x 0.118" T (28.40mm x 3.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Current - Hold (Ih) (Max): 3.75 A, Current - Trip (It): 7.5 A, Voltage - Max: 60V, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Part Status: Active, Current - Max: 40 A, Time to Trip: 24 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 30 mOhms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 80 mOhms.
Weitere Produktangebote PTR060V0375-BK
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTR060V0375-BK PTR060V0375-BK Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 60V 3.75A RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 1.118" Dia x 0.118" T (28.40mm x 3.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 3.75 A
Current - Trip (It): 7.5 A
Voltage - Max: 60V
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Part Status: Active
Current - Max: 40 A
Time to Trip: 24 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 30 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 80 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
PTR060V0375-BK PTR060V0375-BK Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ptr060v-60-volt-dc-radial-leaded-polytron-pt-1608762.pdf Resettable Fuses - PPTC 60V 3.75A Radial