Produkte > EATON/BUSSMANN > PTS18126V125
PTS18126V125
PTS18126V125 EATON/BUSSMANN
PTS181212V150.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: SMD Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 1.25A; Imax: 100A; SMD; PTS1812; 1812; reel,tape
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 1.25A
Maximum current: 100A
Switched current: 2.5A
Max. voltage: 6V
Mounting: SMD
Manufacturer series: PTS1812
Power: 0.8W
Min. resistance: 50mΩ
Max resistance: 140mΩ
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...85°C
auf Bestellung 1847 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 338
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTS18126V125 EATON/BUSSMANN
Category: SMD Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 1.25A; Imax: 100A; SMD; PTS1812; 1812; reel,tape, Type of fuse: PTC polymer, Current rating: 1.25A, Maximum current: 100A, Switched current: 2.5A, Max. voltage: 6V, Mounting: SMD, Manufacturer series: PTS1812, Power: 0.8W, Min. resistance: 50mΩ, Max resistance: 140mΩ, Case - inch: 1812, Case - mm: 4532, Fuses application: DC motor drives; electronic applications; game console; mobile phones; PC motherboard; protection of home appliances; sensors, Kind of package: reel; tape, Operating temperature: -40...85°C.
Weitere Produktangebote PTS18126V125
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTS18126V125 PTS18126V125 Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-pts1812-6-60-volt-dc-surface-mount-resettable-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 6V 1.25A 1812
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1812 (4532 Metric), Concave
Size / Dimension: 0.179" L x 0.128" W (4.55mm x 3.24mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Current - Hold (Ih) (Max): 1.25 A
Current - Trip (It): 2.5 A
Voltage - Max: 6V
Thickness (Max): 0.027" (0.68mm)
Part Status: Active
Current - Max: 100 A
Time to Trip: 400 ms
Resistance - Initial (Ri) (Min): 50 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 140 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymeric
Current - Trip (It): 2.5 A
Voltage - Max: 6V
Part Status: Active
Current - Max: 100 A
Time to Trip: 400 ms
Produkt ist nicht verfügbar
PTS18126V125 PTS18126V125 Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_4398_PTS1812_Series-479709.pdf Resettable Fuses - PPTC PPTC 1812 6V 1.25A SMD
PTS18126V125 PTS18126V125 Hersteller : Eaton Electronics eaton-pts1812-6-60-volt-dc-surface-mount-resettable-ptc-data-sheet.pdf Resettable Fuses - PPTC PPTC 1812 6V 1.25A SMD