Produkte > EATON/BUSSMANN > PTS18128V150
PTS18128V150
PTS18128V150 EATON/BUSSMANN
PTS181212V150.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: SMD Polymer Fuses
Description: Fuse: PTC polymer; 1.5A; Imax: 100A; SMD; PTS1812; 1812; reel,tape
Type of fuse: PTC polymer
Current rating: 1.5A
Maximum current: 100A
Switched current: 3A
Max. voltage: 8V
Mounting: SMD
Manufacturer series: PTS1812
Power: 0.9W
Min. resistance: 40mΩ
Max resistance: 110mΩ
Case - inch: 1812
Case - mm: 4532
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: -40...85°C
auf Bestellung 1185 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 278
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTS18128V150 EATON/BUSSMANN
Category: SMD Polymer Fuses, Description: Fuse: PTC polymer; 1.5A; Imax: 100A; SMD; PTS1812; 1812; reel,tape, Type of fuse: PTC polymer, Current rating: 1.5A, Maximum current: 100A, Switched current: 3A, Max. voltage: 8V, Mounting: SMD, Manufacturer series: PTS1812, Power: 0.9W, Min. resistance: 40mΩ, Max resistance: 110mΩ, Case - inch: 1812, Case - mm: 4532, Fuses application: DC motor drives; electronic applications; game console; mobile phones; PC motherboard; protection of home appliances; sensors, Kind of package: reel; tape, Operating temperature: -40...85°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTS18128V150 PTS18128V150 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_pts1812_6_60_volt_dc_surface_mount_resettabl-1608747.pdf Resettable Fuses - PPTC PPTC 1812 8V 1.5A SMD
auf Bestellung 1850 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
PTS18128V150 PTS18128V150 Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-pts1812-6-60-volt-dc-surface-mount-resettable-ptc-data-sheet.pdf Description: PTC RESET FUSE 8V 1.5A 1812
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1812 (4532 Metric), Concave
Size / Dimension: 0.179" L x 0.128" W (4.55mm x 3.24mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Current - Hold (Ih) (Max): 1.5 A
Current - Trip (It): 3 A
Voltage - Max: 8V
Thickness (Max): 0.027" (0.68mm)
Part Status: Active
Current - Max: 100 A
Time to Trip: 300 ms
Resistance - Initial (Ri) (Min): 40 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 110 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymeric
Current - Trip (It): 3 A
Voltage - Max: 8V
Part Status: Active
Current - Max: 100 A
Time to Trip: 300 ms