Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > PTV12010WAH
PTV12010WAH
PTV12010WAH Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fptv12010l
Hersteller: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V 8A
Features: UVLO
Packaging: Tray
Package / Case: 8-SIP Module
Size / Dimension: 0.90" L x 0.33" W x 0.40" H (22.9mm x 8.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 8A
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 50 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTV12010WAH Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V 44W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, UVLO, Package / Case: 8-SIP Module, Size / Dimension: 0.90" L x 0.33" W x 0.40" H (22.9mm x 8.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Efficiency: 92%, Current - Output (Max): 8A, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V, Power (Watts): 44 W, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTV12010WAH PTV12010WAH Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fptv12010l DC/DC Converters - Through Hole 1.2-5.5V 8A 12V-In WideAdj SIP Module
auf Bestellung 118 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Anzahl je Verpackung: 70 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
PTV12010WAH PTV12010WAH Hersteller : ARTESYN / Advanced Energy suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fptv12010l Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V 44W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, UVLO
Package / Case: 8-SIP Module
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 8A
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V
Power (Watts): 44 W