Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > PTV12020WAH
PTV12020WAH
PTV12020WAH Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fptv12020l
Hersteller: Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V
Packaging: Tray
Features: UVLO
Package / Case: 12-SIP Module
Size / Dimension: 1.75" L x 0.37" W x 0.50" H (44.5mm x 9.4mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 13.2V
Efficiency: 93%
Current - Output (Max): 16A
Voltage - Input (Min): 10.8V
Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 751 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PTV12020WAH Texas Instruments
Description: DC DC CONVERTER 1.2-5.5V, Packaging: Tray, Features: UVLO, Package / Case: 12-SIP Module, Size / Dimension: 1.75" L x 0.37" W x 0.50" H (44.5mm x 9.4mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 13.2V, Efficiency: 93%, Current - Output (Max): 16A, Voltage - Input (Min): 10.8V, Voltage - Output 1: 1.2 ~ 5.5V, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PTV12020WAH PTV12020WAH Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fptv12020l DC/DC Converters - Through Hole 1.2-5.5V 16A 12V-In WideAdj SIP Module
auf Bestellung 93 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PTV12020WAH suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fptv12020l