Produkte > FESTO CORPORATION > PUN-H-16X2,5-NT
PUN-H-16X2,5-NT
PUN-H-16X2,5-NT Festo Corporation
197381
Hersteller: Festo Corporation
Description: TUBING NATURAL PLASTIC 16MM 50M
Packaging: Bulk
Color: Natural
Material: Thermoplastic Polyurethane (TPE-U)
Length: 164.0' (50.0m)
Operating Pressure: -14 ~ 145PSI (-1 ~ 10 bar)
Type: Tubing
Operating Temperature: -35°C ~ 60°C
Outer Diameter: 0.630" (16.00mm)
Inner Diameter: 0.433" (11.00mm)
Fluid Type: Compressed Air, Water
Minimum Bend Radius: 1.496" (38.00mm)
Bend Radius (Flow): 3.465" (88.00mm)
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PUN-H-16X2,5-NT Festo Corporation
Description: TUBING NATURAL PLASTIC 16MM 50M, Packaging: Bulk, Color: Natural, Material: Thermoplastic Polyurethane (TPE-U), Length: 164.0' (50.0m), Operating Pressure: -14 ~ 145PSI (-1 ~ 10 bar), Type: Tubing, Operating Temperature: -35°C ~ 60°C, Outer Diameter: 0.630" (16.00mm), Inner Diameter: 0.433" (11.00mm), Fluid Type: Compressed Air, Water, Minimum Bend Radius: 1.496" (38.00mm), Bend Radius (Flow): 3.465" (88.00mm).