Produkte > BEL / PARTNER STOCK > PUZ3-D48-D5-D
PUZ3-D48-D5-D BEL / PARTNER STOCK
4254229.pdf
Hersteller: BEL / PARTNER STOCK
Description: BEL / PARTNER STOCK - PUZ3-D48-D5-D - THROUGH HOLE ISOLATED DC-DC CONVERTERS
tariffCode: 85044095
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: PUZ3-D Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PUZ3-D48-D5-D BEL / PARTNER STOCK
Description: DC DC CONVERTER +/-5V 3W, Features: OCP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads, Size / Dimension: 1.26" L x 0.79" W x 0.43" H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: EN, Efficiency: 82%, Current - Output (Max): 300mA, 300mA, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: -5V, Power (Watts): 3 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class A.
Weitere Produktangebote PUZ3-D48-D5-D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PUZ3-D48-D5-D PUZ3-D48-D5-D Hersteller : Bel Power Solutions PUZ3-D.pdf Description: DC DC CONVERTER +/-5V 3W
Features: OCP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads
Size / Dimension: 1.26" L x 0.79" W x 0.43" H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: EN
Efficiency: 82%
Current - Output (Max): 300mA, 300mA
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -5V
Power (Watts): 3 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class A
Produkt ist nicht verfügbar
PUZ3-D48-D5-D PUZ3-D48-D5-D Hersteller : CUI puz3-d-1219120.pdf Isolated DC/DC Converters 3W 48V +/-5V 300mA