PV-15A10-2P
PV-15A10-2P Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-10121-pv10m.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 15A 1KVDC RAD BEND
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial Bend Cylinder
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.543" L (10.30mm x 39.20mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 15A
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Applications: Solar (Photovoltaic)
Approval Agency: CCC, CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - DC: 1 kVDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PV-15A10-2P Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 15A 1KVDC RAD BEND, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial Bend Cylinder, Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.543" L (10.30mm x 39.20mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C, Applications: Solar (Photovoltaic), Approval Agency: CCC, CSA, UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - DC: 1 kVDC.
Weitere Produktangebote PV-15A10-2P
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PV-15A10-2P PV-15A10-2P Hersteller : Bussmann / Eaton coois10782-1.pdf Specialty Fuses 15AMP 1000V DC SOLAR PCB-2 10 X 38MM