PV-16A10F85L
PV-16A10F85L Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.PV-16A10F85L.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 16AMP 1500V DC SOLAR FERRULE 10
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.378" Dia x 3.299" L (9.60mm x 83.80mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 16A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, EAC, UL
Class: gPV
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 30kA
Voltage Rating - DC: 1.5 kVDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PV-16A10F85L Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 16AMP 1500V DC SOLAR FERRULE 10, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.378" Dia x 3.299" L (9.60mm x 83.80mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 16A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, EAC, UL, Class: gPV, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 30kA, Voltage Rating - DC: 1.5 kVDC.
Weitere Produktangebote PV-16A10F85L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PV-16A10F85L Hersteller : Bussmann / Eaton skuPage.PV-16A10F85L.pdf Specialty Fuses 16AMP 1500V DC SOLAR FERRULE 10 X 85MM