Produkte > L-COM > PXINDTYN18-20NO-E2
PXINDTYN18-20NO-E2
PXINDTYN18-20NO-E2 L-com
ds_PXINDTYN18-20NO-E2.pdf
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylinder, Threaded - M18
Output Type: NPN-NO
Sensing Distance: 0.787" (20mm)
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -25°C ~ 75°C
Termination Style: Connector
Voltage - Supply: 10V ~ 30V
Produktbewertung abgeben
Technische Details PXINDTYN18-20NO-E2 L-com
Description: INDUCTIVE PROXIMITY SENSOR, CYLI, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylinder, Threaded - M18, Output Type: NPN-NO, Sensing Distance: 0.787" (20mm), Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -25°C ~ 75°C, Termination Style: Connector, Voltage - Supply: 10V ~ 30V, Material - Body: Nickel-Plated Brass, Sensor Type: Inductive, Ingress Protection: IP67, Indicator: LED.