Produkte > CUI > PYB20-Q24-S15
PYB20-Q24-S15
PYB20-Q24-S15 CUI
pyb20-520553.pdf
Hersteller: CUI
Isolated DC/DC Converters dc-dc isolated, 20W, 9~36Vdc input, 15Vdc, 1333mA, single regulated output, DIP
auf Bestellung 43 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PYB20-Q24-S15 CUI
Description: DC DC CONVERTER 15V 20W, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: EN, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 1.333A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 15V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 55024.
Weitere Produktangebote PYB20-Q24-S15
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85044095
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
Produktpalette: PYB20 Series
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
PYB20-Q24-S15 PYB20-Q24-S15 Hersteller : Bel Power Solutions PYB20.pdf Description: DC DC CONVERTER 15V 20W
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: EN
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 1.333A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 15V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV