Produkte > CUI INC. > PYB20-Q48-S5
PYB20-Q48-S5
PYB20-Q48-S5 CUI Inc.
pyb20.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 20W
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 4A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 55024; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
auf Bestellung 87 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PYB20-Q48-S5 CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 20W, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, UL, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 4A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 55024; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3.
Weitere Produktangebote PYB20-Q48-S5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PYB20-Q48-S5 PYB20-Q48-S5 Hersteller : CUI pyb20-520553.pdf Isolated DC/DC Converters dc-dc isolated, 20W, 18~75Vdc input, 5Vdc, 4000mA, single regulated output, DIP