Produkte > CUI INC. > PYBJ10-Q24-S15-OD
PYBJ10-Q24-S15-OD
PYBJ10-Q24-S15-OD CUI Inc.
pybj10-od.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 10W
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Packaging: Tray
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.54" L x 0.82" W x 0.24" H (39.2mm x 20.8mm x 6.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CB Scheme, IEC, UL
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 667mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 62368-1
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PYBJ10-Q24-S15-OD CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 10W, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, Packaging: Tray, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.54" L x 0.82" W x 0.24" H (39.2mm x 20.8mm x 6.1mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CB Scheme, IEC, UL, Efficiency: 88%, Current - Output (Max): 667mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Power (Watts): 10 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 62368-1.
Weitere Produktangebote PYBJ10-Q24-S15-OD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PYBJ10-Q24-S15-OD PYBJ10-Q24-S15-OD Hersteller : CUI Inc. pybj10_od-1548356.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole dc-dc isolated, 10 W, 9-36 Vdc input, 15 Vdc, 0.667 A, single regulated output, DIP, w/o case