Produkte > CUI INC. > PYBJ6-D12-S12-OD
PYBJ6-D12-S12-OD
PYBJ6-D12-S12-OD CUI Inc.
pybj6_od-1609182.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Isolated DC/DC Converters - Through Hole dc-dc isolated, 6 W, 9~18 Vdc input, 12 Vdc, 0.5 A, single regulated output, DIP, w/o case
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PYBJ6-D12-S12-OD CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 6W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.24" L x 0.71" W x 0.24" H (31.6mm x 18.1mm x 6.1mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 18V, Approval Agency: CB Scheme, IEC, UL, Efficiency: 84%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 6 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 62368-1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PYBJ6-D12-S12-OD PYBJ6-D12-S12-OD Hersteller : CUI Inc. pybj6-od.pdf Description: DC DC CONVERTER 12V 6W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.24" L x 0.71" W x 0.24" H (31.6mm x 18.1mm x 6.1mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 18V
Approval Agency: CB Scheme, IEC, UL
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 6 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV