Produkte > CUI INC. > PYBJ6-D24-S12-D
PYBJ6-D24-S12-D
PYBJ6-D24-S12-D CUI Inc.
pybj6_d-1609176.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Isolated DC/DC Converters 12 Vdc, 0.5 A, 6 W, 18 36 Vdc Input Range
auf Bestellung 17 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PYBJ6-D24-S12-D CUI Inc.
Description: DC DC CONVERTER 12V 6W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.28" L x 0.75" W x 0.27" H (32.6mm x 19.1mm x 6.8mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CB Scheme, IEC, UL, Efficiency: 85%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Power (Watts): 6 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 62368-1.
Weitere Produktangebote PYBJ6-D24-S12-D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PYBJ6-D24-S12-D PYBJ6-D24-S12-D Hersteller : Bel Power Solutions PYBJ6-D.pdf Description: DC DC CONVERTER 12V 6W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.28" L x 0.75" W x 0.27" H (32.6mm x 19.1mm x 6.8mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CB Scheme, IEC, UL
Efficiency: 85%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Power (Watts): 6 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV