Produkte > NEXPERIA USA INC. > PZU8.2B2L,315
PZU8.2B2L,315
PZU8.2B2L,315 Nexperia USA Inc.
PZUXBL_SER.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 8.2V 250MW DFN1006-2
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-882
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: DFN1006-2
Grade: Automotive
Power - Max: 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 5 V
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 8800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 63
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PZU8.2B2L,315 Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 8.2V 250MW DFN1006-2, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-882, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: DFN1006-2, Grade: Automotive, Power - Max: 250 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 5 V, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PZU8.2B2L,315 PZU8.2B2L,315 Hersteller : Nexperia PZUXBL_SER.pdf Zener Diodes PZU8.2B2L/SOD882/SOD2
auf Bestellung 9194 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
PZU8.2B2L,315 PZU8.2B2L,315 Hersteller : Nexperia USA Inc. PZUXBL_SER.pdf Description: DIODE ZENER 8.2V 250MW DFN1006-2
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-882
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Grade: Automotive
Power - Max: 250 mW