Produkte > LITTELFUSE > Q4004LTTP
Q4004LTTP
Q4004LTTP LITTELFUSE
QxxxxLTx.pdf
Hersteller: LITTELFUSE
Category: Triacs
Description: Triac; 400V; 4A; TO220ABIns; Ifsm: 46A; internally triggered
Type of thyristor: triac
Max. load current: 4A
Case: TO220ABIns
Mounting: THT
Kind of package: tube
Max. forward impulse current: 46A
Max. off-state voltage: 0.4kV
Features of semiconductor devices: internally triggered
auf Bestellung 850 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 28
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details Q4004LTTP LITTELFUSE
Description: TRIAC INT TRIGGER 400V 4A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Internally Triggered, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 40 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 46A, 55A, Supplier Device Package: TO-220AB-L, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 4 A, Voltage - Off State: 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Q4004LTTP Q4004LTTP Hersteller : Littelfuse littelfuse-thyristor-qxxxxltx-datasheet.pdf Thyristor Quadrac 400V 4A(RMS) 55A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Isolated Tube
auf Bestellung 480 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 51
auf Bestellung 480 Stücke:
Mindestbestellmenge: 51
auf Bestellung 900 Stücke:
Mindestbestellmenge: 46
Q4004LTTP Q4004LTTP Hersteller : Littelfuse littelfuse-teccor-quadrac-device-datasheet?assetguid=c51abb2e-e6f1-4bc3-a066-be3d85720575 Triacs 400V 4A 33/43V
auf Bestellung 716 Stücke:
Q4004LTTP Q4004LTTP Hersteller : Littelfuse Inc. littelfuse-teccor-quadrac-device-datasheet?assetguid=c51abb2e-e6f1-4bc3-a066-be3d85720575 Description: TRIAC INT TRIGGER 400V 4A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Internally Triggered
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 40 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 46A, 55A
Supplier Device Package: TO-220AB-L
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 4 A
Voltage - Off State: 400 V
auf Bestellung 542 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar