Produkte > LITTELFUSE INC. > Q6012LTH1LED
Q6012LTH1LED
Q6012LTH1LED Littelfuse Inc.
littelfuse_thyristor_q6012lth1led_datasheet.pdf.pdf
Hersteller: Littelfuse Inc.
Description: TRIAC INT TRIGGER 600V 12A TO220
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Triac Type: Internally Triggered
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 8 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 110A, 120A
Supplier Device Package: TO-220 Isolated Tab
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A
Voltage - Off State: 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details Q6012LTH1LED Littelfuse Inc.
Description: TRIAC INT TRIGGER 600V 12A TO220, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Triac Type: Internally Triggered, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 8 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 110A, 120A, Supplier Device Package: TO-220 Isolated Tab, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A, Voltage - Off State: 600 V.
Weitere Produktangebote Q6012LTH1LED
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Q6012LTH1LED Q6012LTH1LED Hersteller : Littelfuse littelfuse_thyristor_q6012lth1led_datasheet.pdf.pdf Triacs 600V 12A 33/43V LED App