Produkte > APEM > Q6F1CXXG24E
Q6F1CXXG24E
Q6F1CXXG24E APEM
indicators-serie-Q6--1.pdf
Hersteller: APEM
Category: LED Panel Mount Indicators
Description: Indicator: LED; flat; green; Ø6mm; IP67; Q6; brass; ØLED: 3mm; 45mcd
Type of light indictaor: LED
Kind of indicator: flat
Lamp colour: green
Mounting hole diameter: Ø6mm
Manufacturer series: Q6
Leads: connectors; for soldering
Body material: brass
Supply voltage: 24V DC
Operating temperature: -40...85°C
Leads dimensions: 2x0.5mm
LED diameter: 3mm
IP rating: IP67
Luminosity: 45mcd
LED current: 20mA
Plating material: chromium
Body colour: silver
auf Bestellung 89 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details Q6F1CXXG24E APEM
Category: LED Panel Mount Indicators, Description: Indicator: LED; flat; green; Ø6mm; IP67; Q6; brass; ØLED: 3mm; 45mcd, Type of light indictaor: LED, Kind of indicator: flat, Lamp colour: green, Mounting hole diameter: Ø6mm, Manufacturer series: Q6, Leads: connectors; for soldering, Body material: brass, Supply voltage: 24V DC, Operating temperature: -40...85°C, Leads dimensions: 2x0.5mm, LED diameter: 3mm, IP rating: IP67, Luminosity: 45mcd, LED current: 20mA, Plating material: chromium, Body colour: silver.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Q6F1CXXG24E Q6F1CXXG24E Hersteller : APEM Inc. indicators_serie_Q6_.pdf Description: INDICATOR 24V 6MM FLUSH GREEN
Packaging: Bulk
Current: 20mA
Voltage: 24V
Type: LED
Millicandela Rating: 8mcd
Termination Style: Solder Lug
Lens Color: Green
Viewing Angle: 100°
Ingress Protection: IP67
Ratings: DC
Panel Cutout Dimensions: 0.24" (6.10mm)
Lens Transparency: Diffused
Lamp Color: Green
Panel Cutout Shape: Round
Lens Style: Round with Flat Top
Lens Size: 3mm, T-1
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Q6F1CXXG24E Q6F1CXXG24E Hersteller : APEM 1958601.pdf Description: APEM - Q6F1CXXG24E - LED-Kontrollleuchte für Panelmontage, Grün, 24 VDC, 6 mm, 20 mA, 8 mcd, IP67
tariffCode: 85414100
productTraceability: No
LED-Farbe: Grün
Lichtstärke: 8mcd
rohsCompliant: YES
Durchlassstrom If: 20mA
euEccn: NLR
Montagelochdurchmesser: 6mm
hazardous: false
Betriebsspannung: 24VDC
rohsPhthalatesCompliant: YES
IP- / NEMA-Schutzart: IP67
usEccn: EAR99
Produktpalette: Q
auf Bestellung 193 Stücke:
Q6F1CXXG24E Q6F1CXXG24E Hersteller : Apem Apem_09152017_Q6-1158530.pdf LED Panel Mount Indicators 24V Green Flush