Produkte > APEM > Q6P1CXXG12E
Q6P1CXXG12E
Q6P1CXXG12E APEM
indicators-serie-Q6--1.pdf
Hersteller: APEM
Category: LED Panel Mount Indicators
Description: Indicator: LED; prominent; green; Ø6mm; IP67; Q6; brass; ØLED: 3mm
Type of light indictaor: LED
Kind of indicator: prominent
Lamp colour: green
Mounting hole diameter: Ø6mm
Manufacturer series: Q6
Leads: connectors; for soldering
Body material: brass
Supply voltage: 12V DC
Operating temperature: -40...85°C
Leads dimensions: 2x0.5mm
LED diameter: 3mm
IP rating: IP67
Luminosity: 50mcd
LED current: 20mA
Plating material: chromium
Body colour: silver
auf Bestellung 79 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details Q6P1CXXG12E APEM
Category: LED Panel Mount Indicators, Description: Indicator: LED; prominent; green; Ø6mm; IP67; Q6; brass; ØLED: 3mm, Type of light indictaor: LED, Kind of indicator: prominent, Lamp colour: green, Mounting hole diameter: Ø6mm, Manufacturer series: Q6, Leads: connectors; for soldering, Body material: brass, Supply voltage: 12V DC, Operating temperature: -40...85°C, Leads dimensions: 2x0.5mm, LED diameter: 3mm, IP rating: IP67, Luminosity: 50mcd, LED current: 20mA, Plating material: chromium, Body colour: silver.
Weitere Produktangebote Q6P1CXXG12E
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Q6P1CXXG12E Q6P1CXXG12E Hersteller : APEM LED_indicators-Q6-ENG.pdf Description: APEM - Q6P1CXXG12E - LED-Kontrollleuchte für Panelmontage, Grün, 12 VDC, 6 mm, 20 mA, 40 mcd, IP67
tariffCode: 85414100
productTraceability: No
LED-Farbe: Grün
Lichtstärke: 40mcd
rohsCompliant: YES
Durchlassstrom If: 20mA
euEccn: NLR
isCanonical: Y
Montagelochdurchmesser: 6mm
hazardous: false
Betriebsspannung: 12VDC
rohsPhthalatesCompliant: YES
IP- / NEMA-Schutzart: IP67
usEccn: EAR99
Produktpalette: Q
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Q6P1CXXG12E Q6P1CXXG12E Hersteller : Apem Inc. LED_indicators-Q6-ENG.pdf Description: INDICATOR 12V 6MM PROMINENT GRN
auf Bestellung 80 Stücke:
Q6P1CXXG12E Q6P1CXXG12E Hersteller : Apem Apem_09152017_Q6-1158530.pdf LED Panel Mount Indicators 12V Green Prominent