Produkte > APEM > Q6P1CXXR24E
Q6P1CXXR24E
Q6P1CXXR24E APEM
indicators-serie-Q6--1.pdf
Hersteller: APEM
Category: LED Panel Mount Indicators
Description: Indicator: LED; prominent; red; Ø6mm; IP67; Q6; brass; ØLED: 3mm; 20mA
Type of light indictaor: LED
Kind of indicator: prominent
Lamp colour: red
Mounting hole diameter: Ø6mm
Manufacturer series: Q6
Leads: connectors; for soldering
Body material: brass
Supply voltage: 24V DC
Operating temperature: -40...85°C
Leads dimensions: 2x0.5mm
LED diameter: 3mm
IP rating: IP67
Luminosity: 40mcd
LED current: 20mA
Plating material: chromium
Body colour: silver
auf Bestellung 101 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details Q6P1CXXR24E APEM
Category: LED Panel Mount Indicators, Description: Indicator: LED; prominent; red; Ø6mm; IP67; Q6; brass; ØLED: 3mm; 20mA, Type of light indictaor: LED, Kind of indicator: prominent, Lamp colour: red, Mounting hole diameter: Ø6mm, Manufacturer series: Q6, Leads: connectors; for soldering, Body material: brass, Supply voltage: 24V DC, Operating temperature: -40...85°C, Leads dimensions: 2x0.5mm, LED diameter: 3mm, IP rating: IP67, Luminosity: 40mcd, LED current: 20mA, Plating material: chromium, Body colour: silver.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Q6P1CXXR24E Q6P1CXXR24E Hersteller : Apem indicators_serie_Q6_.pdf LED Panel Mount Indicators 24V Red Prominent
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Q6P1CXXR24E Q6P1CXXR24E Hersteller : APEM Inc. indicators_serie_Q6_.pdf Description: INDICATOR 24V 6MM PROMINENT RED
Packaging: Bulk
Current: 20mA
Voltage: 24V
Type: LED
Millicandela Rating: 40mcd
Termination Style: Solder Lug
Lens Color: Red
Viewing Angle: 100°
Ingress Protection: IP67
Ratings: DC
Panel Cutout Dimensions: 0.24" (6.10mm)
Lens Transparency: Diffused
Lamp Color: Red
Panel Cutout Shape: Round
Lens Style: Round with Domed Top
Lens Size: 3mm, T-1
auf Bestellung 72 Stücke:
Q6P1CXXR24E Q6P1CXXR24E Hersteller : APEM 1958601.pdf Description: APEM - Q6P1CXXR24E - LED-Kontrollleuchte für Panelmontage, Rot, 24 VDC, 6 mm, 20 mA, 40 mcd, IP67
tariffCode: 85414100
productTraceability: No
LED-Farbe: Rot
Lichtstärke: 40mcd
rohsCompliant: YES
Durchlassstrom If: 20mA
euEccn: NLR
Montagelochdurchmesser: 6mm
hazardous: false
Betriebsspannung: 24VDC