Produkte > ADI TRINAMIC > QBL4208-61-04-013
QBL4208-61-04-013
QBL4208-61-04-013 ADI Trinamic
EAE15344A009281F47C0246F2DD0B8EDA1F51FC6325C1A61C58D56B6DE656D48.pdf
Hersteller: ADI Trinamic
AC, DC & Servo Motors QMot BLDC Motor, 42mm, 0.13Nm, 8-pole, 4
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QBL4208-61-04-013 ADI Trinamic
Description: STANDARD MOTOR 4000 RPM 24V, Packaging: Box, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 1.654" x 1.654" (42.00mm x 42.00mm), Function: Standard, RPM: 4000 RPM, Type: DC Motor, Operating Temperature: -20°C ~ 40°C, Termination Style: Wire Leads, Power - Rated: 52.4W, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.417" (36.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.866" (22.00mm), Motor Type: Brushless (BLDC), Torque - Rated (oz-in / mNm): 17.7 / 125, Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 53.82 / 380.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QBL4208-61-04-013 QBL4208-61-04-013 Hersteller : Analog Devices Inc./Maxim Integrated datasheet Description: STANDARD MOTOR 4000 RPM 24V
Packaging: Box
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 1.654" x 1.654" (42.00mm x 42.00mm)
Function: Standard
RPM: 4000 RPM
Type: DC Motor
Operating Temperature: -20°C ~ 40°C
Termination Style: Wire Leads
Power - Rated: 52.4W
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.417" (36.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.866" (22.00mm)
Motor Type: Brushless (BLDC)
Torque - Rated (oz-in / mNm): 17.7 / 125
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 53.82 / 380
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
QBL4208-61-04-013 QBL4208-61-04-013 Hersteller : TRINAMIC / ANALOG DEVICES 2623630.pdf Description: TRINAMIC / ANALOG DEVICES - QBL4208-61-04-013 - DC-Motor, Bürstenlos, 24 V, 4000 rpm, 0.125 Nm, 52 W, 42 mm
tariffCode: 85013100
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Nennleistung: 52W
Außenlänge: 61mm
usEccn: EAR99
Motorgröße: 42mm
Anzahl der Phasen: Drei Phasen
Drehmoment, max.: 0.125Nm
Drehzahl, max.: 4000rpm
euEccn: NLR
DC-Motor: Bürstenlos
Produktpalette: QMot QBL4208
productTraceability: No
Versorgungsspannung, V DC: 24V