Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > QCCF251Q7R5C1GV001T
QCCF251Q7R5C1GV001T
QCCF251Q7R5C1GV001T Johanson Technology Inc.
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.25pF
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.024" (0.61mm)
Part Status: Active
Capacitance: 7.5 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details QCCF251Q7R5C1GV001T Johanson Technology Inc.
Description: HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.25pF, Features: High Q, Low Loss, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.024" (0.61mm), Part Status: Active, Capacitance: 7.5 pF.
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.25pF
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 250V
Part Status: Active
Capacitance: 7.5 pF