Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > QCCT102Q0R9B1GV001E
QCCT102Q0R9B1GV001E
QCCT102Q0R9B1GV001E Johanson Technology Inc.
johanson-high-q-capacitors.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 0.9PF 1KV C0G/NP0 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.046" (1.17mm)
Capacitance: 0.9 pF
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QCCT102Q0R9B1GV001E Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 0.9PF 1KV C0G/NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.1pF, Features: High Q, Low Loss, Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.046" (1.17mm), Capacitance: 0.9 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QCCT102Q0R9B1GV001E QCCT102Q0R9B1GV001E Hersteller : Johanson Technology Inc. johanson-high-q-capacitors.pdf Description: CAP CER 0.9PF 1KV C0G/NP0 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Capacitance: 0.9 pF