Produkte > QUALTEK > QKRC-10-05
QKRC-10-05
QKRC-10-05 Qualtek
QKRC-10-05.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: AC/DC CONVERTER 5V 10W
Power (Watts): 10W
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 1.06" L x 1.06" W x 0.98" H (27.0mm x 27.0mm x 25.0mm)
Voltage - Output: 5V
Output Connector: USB C Receptacle
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 132 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: cUL, UL
Form: Desktop (Class II)
Efficiency: 78.7%
Current - Output (Max): 2A
Region Utilized: International
Voltage - Output 1: 5V
No Load Power Consumption: 100mW (Max)
Part Status: Active
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 1
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 2 A
auf Bestellung 1786 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QKRC-10-05 Qualtek
Description: AC/DC CONVERTER 5V 10W, Power (Watts): 10W, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 1.06" L x 1.06" W x 0.98" H (27.0mm x 27.0mm x 25.0mm), Voltage - Output: 5V, Output Connector: USB C Receptacle, Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 132 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: cUL, UL, Form: Desktop (Class II), Efficiency: 78.7%, Current - Output (Max): 2A, Region Utilized: International, Voltage - Output 1: 5V, No Load Power Consumption: 100mW (Max), Part Status: Active, Power (Watts): 10 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 62368-1, Current - Output 1: 2 A.
Weitere Produktangebote QKRC-10-05
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QKRC-10-05 QKRC-10-05 Hersteller : Qualtek QKRC_10_05.pdf Battery Chargers 10W 5V 2A Snap-in USB Type C Power Supply Receptacle