Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > QSCF500Q120G1GV001T
QSCF500Q120G1GV001T
QSCF500Q120G1GV001T Johanson Technology Inc.
?s=%22QSCF500Q120G1GV001T%22
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance: ±2%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.024" (0.61mm)
Part Status: Active
Capacitance: 12 pF
auf Bestellung 1808 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 53
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QSCF500Q120G1GV001T Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0402, Tolerance: ±2%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.024" (0.61mm), Part Status: Active, Capacitance: 12 pF.
Weitere Produktangebote QSCF500Q120G1GV001T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QSCF500Q120G1GV001T QSCF500Q120G1GV001T Hersteller : Johanson Technology Inc. ?s=%22QSCF500Q120G1GV001T%22 Description: CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0402
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Part Status: Active
Capacitance: 12 pF