Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > QSCP251Q8R2C1GV001T
QSCP251Q8R2C1GV001T
QSCP251Q8R2C1GV001T Johanson Technology Inc.
?s=%22QSCP251Q8R2C1GV001T%22
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0603
Tolerance: ±0.25pF
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.035" (0.89mm)
Capacitance: 8.2 pF
auf Bestellung 150000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QSCP251Q8R2C1GV001T Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0603, Tolerance: ±0.25pF, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.035" (0.89mm), Capacitance: 8.2 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QSCP251Q8R2C1GV001T QSCP251Q8R2C1GV001T Hersteller : Johanson Technology Inc. ?s=%22QSCP251Q8R2C1GV001T%22 Description: CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 0603
Tolerance: ±0.25pF
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 250V
Capacitance: 8.2 pF