Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > QSCT251Q270G1GV001E
QSCT251Q270G1GV001E
QSCT251Q270G1GV001E Johanson Technology Inc.
?s=%22QSCT251Q270G1GV001E%22
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 27PF 250V NP0 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±2%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.046" (1.17mm)
Part Status: Active
Capacitance: 27 pF
auf Bestellung 3504 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QSCT251Q270G1GV001E Johanson Technology Inc.
Description: CAP CER 27PF 250V NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.046" (1.17mm), Part Status: Active, Capacitance: 27 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QSCT251Q270G1GV001E QSCT251Q270G1GV001E Hersteller : Johanson Technology johanson_technology_high_q_capacitors.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT Hi-Q 0805 27pF 2%
auf Bestellung 3555 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
QSCT251Q270G1GV001E QSCT251Q270G1GV001E Hersteller : Johanson Technology Inc. ?s=%22QSCT251Q270G1GV001E%22 Description: CAP CER 27PF 250V NP0 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Voltage - Rated: 250V
Part Status: Active
Capacitance: 27 pF