QSH6018-56-28-165
QSH6018-56-28-165 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
datasheet
Hersteller: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: STEP MOTOR HYBRID BIPOLAR 2.52V
Packaging: Box
Features: Flatted Shaft
Voltage - Rated: 2.52VDC
Size / Dimension: Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm)
Type: Hybrid
Accuracy: ±5%
Operating Temperature: -20°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 233.66 / 1650
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.856" (47.14mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.945" (24.00mm)
NEMA Frame Size: 24
Current Rating (Amps): 2.8 A
Coil Resistance: 0.9 Ohms
Steps per Revolution: 200.0
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details QSH6018-56-28-165 Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: STEP MOTOR HYBRID BIPOLAR 2.52V, Packaging: Box, Features: Flatted Shaft, Voltage - Rated: 2.52VDC, Size / Dimension: Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm), Type: Hybrid, Accuracy: ±5%, Operating Temperature: -20°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 233.66 / 1650, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.315" (8.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.856" (47.14mm), Length - Shaft and Bearing: 0.945" (24.00mm), NEMA Frame Size: 24, Current Rating (Amps): 2.8 A, Coil Resistance: 0.9 Ohms, Steps per Revolution: 200.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
QSH6018-56-28-165 QSH6018-56-28-165 Hersteller : Analog Devices / Maxim Integrated CC89EB07E94FC5014669E1F8C9F8092A240BB6B3E568780924F133DD35C4C144.pdf Stepper Motors QMot Stepper Motor, 60mm, 1.65Nm, 2.8A,
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
QSH6018-56-28-165 QSH6018-56-28-165 Hersteller : TRINAMIC / ANALOG DEVICES 2623634.pdf Description: TRINAMIC / ANALOG DEVICES - QSH6018-56-28-165 - Schrittmotor, Eine Welle, Hybrid, 60 mm, Bipolar, 1.8 °, 1.65 Nm, 2.8 A
Schrittmotor: Eine Welle, Hybrid
Induktivität: 3.6
Spulentyp: Bipolar
Außenlänge: 56
Widerstand: 0.9
Motorgröße: 60
Anzahl der Phasen: Vier Phasen
Wellendurchmesser: 8
Nennstrom: 2.8
Drehmoment, max.: 1.65
Schrittwinkel: 1.8
Anzahl der Drähte: 4
Länge der Welle: 24
Nennspannung, max.: 2.52
Produktpalette: QMot QSH6018
Massenträgheit: 400
SVHC: No SVHC (16-Jul-2019)
auf Bestellung 15 Stücke:
QSH6018-56-28-165 QSH6018-56-28-165 Hersteller : Analog Devices, Inc. qsh6018_datasheet_rev1.20.pdf Stepper Motors Hybrid Bipolar Square 2.52V 3A 0.9Ohm 400g.cm² 1.65 1.8° 1Shaft