Produkte > RECOM POWER > R-78AA6.5-0.5SMD
R-78AA6.5-0.5SMD
R-78AA6.5-0.5SMD Recom Power
R-78AA-0.5.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 6.5V 3W
Features: Remote On/Off, OTP, SCP
Packaging: Tube
Package / Case: 10-SMD Module
Size / Dimension: 0.60" L x 0.38" W x 0.35" H (15.2mm x 9.7mm x 8.8mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 32V
Efficiency: 95%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 8V
Voltage - Output 1: 6.5V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 3 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 206 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details R-78AA6.5-0.5SMD Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 6.5V 3W, Features: Remote On/Off, OTP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 10-SMD Module, Size / Dimension: 0.60" L x 0.38" W x 0.35" H (15.2mm x 9.7mm x 8.8mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Linear Regulator Replacement, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 32V, Efficiency: 95%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Input (Min): 8V, Voltage - Output 1: 6.5V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 3 W, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R-78AA6.5-0.5SMD R-78AA6.5-0.5SMD Hersteller : RECOM r-78aa-0.5.pdf Module DC-DC 1-OUT 6.5V 0.5A 10-Pin DIP SMD Tube
auf Bestellung 65 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl je Verpackung: 33 Stücke
R-78AA6.5-0.5SMD R-78AA6.5-0.5SMD Hersteller : RECOM Power R_78AA_0.5.pdf DC/DC Converters - SMD 0.5A DC/DC REG 8.0-34Vin 6.5Vout