Produkte > RECOM POWER > R-78B1.8-1.0
R-78B1.8-1.0
R-78B1.8-1.0 Recom Power
R-78B-1.0.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 1.8V 2W
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.45" L x 0.33" W x 0.69" H (11.5mm x 8.5mm x 17.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 26V
Efficiency: 80%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 4.75V
Voltage - Output 1: 1.8V
Part Status: Active
Power (Watts): 2 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R-78B1.8-1.0 Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 1.8V 2W, Packaging: Tube, Features: OTP, SCP, Package / Case: 3-SIP Module, Size / Dimension: 0.45" L x 0.33" W x 0.69" H (11.5mm x 8.5mm x 17.5mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Linear Regulator Replacement, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 26V, Efficiency: 80%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Input (Min): 4.75V, Voltage - Output 1: 1.8V, Part Status: Active, Power (Watts): 2 W, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R-78B1.8-1.0 R-78B1.8-1.0 Hersteller : RECOM Power R_78B_1.0.pdf DC/DC Converters - Through Hole 1A DC/DC REG 4.75-26Vin 1.8Vout
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
R-78B1.8-1.0 R-78B1.8-1.0 Hersteller : RECOM r-78b-1.0.pdf Module DC-DC 25VIN 1-OUT 1.8V 1A 3-Pin SIP Tube
Produkt ist nicht verfügbar