Produkte > RECOM > R-78B2.5-2.0
R-78B2.5-2.0
R-78B2.5-2.0 RECOM
R-78B-2.0.PDF
Hersteller: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 5W; Uin: 4.75÷32VDC; Uout: 2.5VDC; Iout: 2A; SIP3
Mounting: PCB
Manufacturer series: R-78B-2.0
Case: SIP3
Operating temperature: -40...70°C
Body dimensions: 11.5x8.5x17.5mm
Output current: 2A
Number of outputs: 1
Output voltage: 2.5V DC
Input voltage: 4.75...32V DC
Power: 5W
Efficiency: 84...92%
Protection: short circuit protection SCP
Type of converter: DC/DC
auf Bestellung 41 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R-78B2.5-2.0 RECOM
Description: DC DC CONVERTER 2.5V, Packaging: Tube, Features: OTP, SCP, Package / Case: 3-SIP Module, Size / Dimension: 0.45" L x 0.33" W x 0.69" H (11.5mm x 8.5mm x 17.5mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Linear Regulator Replacement, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 32V, Efficiency: 92%, Current - Output (Max): 2A, Voltage - Input (Min): 4.75V, Voltage - Output 1: 2.5V, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R-78B2.5-2.0 R-78B2.5-2.0 Hersteller : RECOM Power R_78B_2.0.pdf DC/DC Converters - Through Hole 4.75-32Vin 2.5Vout 2A SIP3
auf Bestellung 46 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
R-78B2.5-2.0 R-78B2.5-2.0 Hersteller : Recom Power R-78B-2.0.pdf Description: DC DC CONVERTER 2.5V
Packaging: Tube
Features: OTP, SCP
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.45" L x 0.33" W x 0.69" H (11.5mm x 8.5mm x 17.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 32V
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 2A
Voltage - Input (Min): 4.75V
Voltage - Output 1: 2.5V
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 126 Stücke:
R-78B2.5-2.0 R-78B2.5-2.0 Hersteller : RECOM r-78b-2_0.pdf Module DC-DC 24VIN 1-OUT 2.5V 2A 5W 3-Pin SIP Module Tube
auf Bestellung 36 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7