Produkte > RECOM POWER > R-78B6.5-1.5
R-78B6.5-1.5
R-78B6.5-1.5 RECOM Power
R_78B_1.5.pdf
Hersteller: RECOM Power
DC/DC Converters - Through Hole 1.5A DC/DC REG 8.0-18Vin 6.5Vout
auf Bestellung 34 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details R-78B6.5-1.5 RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER 6.5V 9.75W, Packaging: Tube, Features: OTP, SCP, Package / Case: 3-SIP Module, Size / Dimension: 0.45" L x 0.33" W x 0.69" H (11.5mm x 8.5mm x 17.5mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Linear Regulator Replacement, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 18V, Efficiency: 95%, Current - Output (Max): 1.5A, Voltage - Input (Min): 8V, Voltage - Output 1: 6.5V, Part Status: Active, Power (Watts): 9.75 W, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R-78B6.5-1.5 R-78B6.5-1.5 Hersteller : Recom Power R-78B-1.5.pdf Description: DC DC CONVERTER 6.5V 9.75W
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.45" L x 0.33" W x 0.69" H (11.5mm x 8.5mm x 17.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 18V
Efficiency: 95%
Current - Output (Max): 1.5A
Voltage - Input (Min): 8V
Voltage - Output 1: 6.5V
Part Status: Active
Power (Watts): 9.75 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 317 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
R-78B6.5-1.5 R-78B6.5-1.5 Hersteller : RECOM r-78b-1.5.pdf Module DC-DC 1-OUT 6.5V 1.5A 9.75W 3-Pin SIP Module Tube
Produkt ist nicht verfügbar