Produkte > RECOM POWER > R-78HB15-0.5L
R-78HB15-0.5L
R-78HB15-0.5L Recom Power
R-78HB-0.5.pdf
Hersteller: Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 15V 7.5W
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.69" L x 0.45" W x 0.33" H (17.5mm x 11.5mm x 8.5mm)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 72V
Efficiency: 95%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 20V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 7.5 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 72 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details R-78HB15-0.5L Recom Power
Description: DC DC CONVERTER 15V 7.5W, Features: OTP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 3-SIP Module, Size / Dimension: 0.69" L x 0.45" W x 0.33" H (17.5mm x 11.5mm x 8.5mm), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Type: Linear Regulator Replacement, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 72V, Efficiency: 95%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Input (Min): 20V, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Power (Watts): 7.5 W, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R-78HB15-0.5L R-78HB15-0.5L Hersteller : RECOM Power R-78HB-0.5.pdf DC/DC Converters - Through Hole 0.5A DC/DC REG 20-72Vin 15Vout
auf Bestellung 53 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
R-78HB15-0.5L R-78HB15-0.5L Hersteller : RECOM r-78hb-0.5.pdf Module DC-DC 1-OUT 15V 0.5A 7.5W 3-Pin SIP Tube