Produkte > RECOM POWER > R-78HB6.5-0.5L
R-78HB6.5-0.5L
R-78HB6.5-0.5L RECOM Power
R-78HB-0.5.pdf
Hersteller: RECOM Power
DC/DC Converters - Through Hole 0.5A DC/DC REG 9-72Vin 6.5Vout
auf Bestellung 87 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details R-78HB6.5-0.5L RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER 6.5V 3.25W, Features: OTP, SCP, Packaging: Tube, Package / Case: 3-SIP Module, Size / Dimension: 0.69" L x 0.45" W x 0.33" H (17.5mm x 11.5mm x 8.5mm), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Type: Linear Regulator Replacement, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 72V, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 6.5V, Power (Watts): 3.25 W, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R-78HB6.5-0.5L R-78HB6.5-0.5L Hersteller : Recom Power R-78HB-0.5.pdf Description: DC DC CONVERTER 6.5V 3.25W
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.69" L x 0.45" W x 0.33" H (17.5mm x 11.5mm x 8.5mm)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 72V
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 6.5V
Power (Watts): 3.25 W
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 1108 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
R-78HB6.5-0.5L R-78HB6.5-0.5L Hersteller : RECOM r-78hb-0.5.pdf Module DC-DC 1-OUT 6.5V 0.5A 3.25W 3-Pin SIP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
R-78HB6.5-0.5L R-78HB6.5-0.5L Hersteller : RECOM R-78HB-0.5.PDF Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 3.25W; Uin: 9÷72VDC; Uout: 6.5VDC; Iout: 0.5A; SIP3
Type of converter: DC/DC
Power: 3.25W
Input voltage: 9...72V DC
Output voltage: 6.5V DC
Output current: 0.5A
Case: SIP3
Mounting: PCB
Manufacturer series: R-78HB-0.5
Body dimensions: 11.5x8.5x17.5mm
Efficiency: 84...91%
Operating temperature: -40...85°C