Produkte > RECOM POWER > R-78HB9.0-0.5
R-78HB9.0-0.5
R-78HB9.0-0.5 RECOM Power
R-78HB-0.5.pdf
Hersteller: RECOM Power
DC/DC Converters - Through Hole 0.5A DC/DC REG 14-72Vin 9Vout
auf Bestellung 55 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details R-78HB9.0-0.5 RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER 9V 5W, Packaging: Tube, Features: OTP, SCP, Package / Case: 3-SIP Module, Size / Dimension: 0.45" L x 0.33" W x 0.69" H (11.5mm x 8.5mm x 17.5mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Linear Regulator Replacement, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 72V, Efficiency: 92%, Current - Output (Max): 500mA, Voltage - Input (Min): 14V, Voltage - Output 1: 9V, Part Status: Active, Power (Watts): 5 W, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R-78HB9.0-0.5 R-78HB9.0-0.5 Hersteller : Recom Power R-78HB-0.5.pdf Description: DC DC CONVERTER 9V 5W
Packaging: Tube
Features: OTP, SCP
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.45" L x 0.33" W x 0.69" H (11.5mm x 8.5mm x 17.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Linear Regulator Replacement
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 72V
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 500mA
Voltage - Input (Min): 14V
Voltage - Output 1: 9V
Part Status: Active
Power (Watts): 5 W