Produkte > RECOM > R0.25D-0524
R0.25D-0524
  • R0.25D-0524
  • R0.25D-0524
R0.25D-0524 RECOM
R0.25S_R0.25D.PDF
Hersteller: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 0.25W; Uin: 4.5÷5.5VDC; Uout: 24VDC; Uout2: -24VDC
Type of converter: DC/DC
Power: 0.25W
Input voltage: 4.5...5.5V DC
Output voltage: 24V DC
Output current: 5.2mA
Mounting: SMT
Manufacturer series: R0.25D
Body dimensions: 15.25x10.7x6.7mm
Efficiency: 60...70%
Operating temperature: -40...100°C
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1kV DC
Number of outputs: 2
Output voltage 2: -24V DC
Output current 2: 5.2mA
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R0.25D-0524 RECOM
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 0.25W; Uin: 4.5÷5.5VDC; Uout: 24VDC; Uout2: -24VDC, Type of converter: DC/DC, Power: 0.25W, Input voltage: 4.5...5.5V DC, Output voltage: 24V DC, Output current: 5.2mA, Mounting: SMT, Manufacturer series: R0.25D, Body dimensions: 15.25x10.7x6.7mm, Efficiency: 60...70%, Operating temperature: -40...100°C, Protection: short circuit protection SCP, Insulation voltage: 1kV DC, Number of outputs: 2, Output voltage 2: -24V DC, Output current 2: 5.2mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R0.25D-0524 R0.25D-0524 Hersteller : RECOM Power R0.25S_R0.25D-1670484.pdf Isolated DC/DC Converters - SMD CONV DC/DC 0.25W 05VIN +/-24VOUT
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
R0.25D-0524 R0.25D-0524 Hersteller : RECOM r0.25s_r0.25d.pdf Module DC-DC 5VIN 2-OUT 24V/-24V 0.0052A/-0.0052A 0.25W 6-Pin SMD Tube