Produkte > RECOM POWER > R0.25D-053.3-R
R0.25D-053.3-R
R0.25D-053.3-R RECOM Power
R0_25S_R0_25D-1670484.pdf
Hersteller: RECOM Power
Isolated DC/DC Converters - SMD CONV DC/DC 0.25W 05VIN +/-3.3VOUT
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details R0.25D-053.3-R RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER +/-3.3V 250MW, Features: SCP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 10-SMD Module, 6 Leads, Size / Dimension: 0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Efficiency: 60 ~ 70%, Current - Output (Max): 38mA, 38mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 3.3V, Voltage - Output 2: -3.3V, Power (Watts): 250 mW, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1 kV.
Weitere Produktangebote R0.25D-053.3-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R0.25D-053.3-R R0.25D-053.3-R Hersteller : RECOM r0.25s_r0.25d.pdf Module DC-DC 5VIN 2-OUT -3.3V/3.3V -0.038A/0.038A 0.25W 6-Pin SMD T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Features: SCP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-SMD Module, 6 Leads
Size / Dimension: 0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Efficiency: 60 ~ 70%
Current - Output (Max): 38mA, 38mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: -3.3V
Power (Watts): 250 mW
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Features: SCP
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Efficiency: 60 ~ 70%
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: -3.3V
Power (Watts): 250 mW
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1 kV