Produkte > RECOM > R0.25DA-240505
R0.25DA-240505
  • R0.25DA-240505
  • R0.25DA-240505
R0.25DA-240505 RECOM
R0.25S_R0.25D.PDF
Hersteller: RECOM
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 0.25W; Uin: 21.6÷26.4VDC; Uout: 5VDC; Uout2: 5VDC
Type of converter: DC/DC
Power: 0.25W
Input voltage: 21.6...26.4V DC
Output voltage: 5V DC
Output current: 25mA
Mounting: SMT
Manufacturer series: R0.25DA
Body dimensions: 15.25x10.7x6.7mm
Efficiency: 60...70%
Operating temperature: -40...100°C
Protection: short circuit protection SCP
Insulation voltage: 1kV DC
Number of outputs: 2
Output voltage 2: 5V DC
Output current 2: 25mA
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R0.25DA-240505 RECOM
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 0.25W; Uin: 21.6÷26.4VDC; Uout: 5VDC; Uout2: 5VDC, Type of converter: DC/DC, Power: 0.25W, Input voltage: 21.6...26.4V DC, Output voltage: 5V DC, Output current: 25mA, Mounting: SMT, Manufacturer series: R0.25DA, Body dimensions: 15.25x10.7x6.7mm, Efficiency: 60...70%, Operating temperature: -40...100°C, Protection: short circuit protection SCP, Insulation voltage: 1kV DC, Number of outputs: 2, Output voltage 2: 5V DC, Output current 2: 25mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R0.25DA-240505 R0.25DA-240505 Hersteller : RECOM r0.25s_r0.25d.pdf Module DC-DC 24VIN 2-OUT 5V/5V 0.025A/0.025A 0.25W 6-Pin SMD Tube
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
R0.25DA-240505 R0.25DA-240505 Hersteller : Recom Power R0.25S_R0.25D.pdf Description: DC DC CONVERTER 5V 5V 250MW
Produkt ist nicht verfügbar
R0.25DA-240505 R0.25DA-240505 Hersteller : RECOM Power R0_25S_R0_25D-1670484.pdf Isolated DC/DC Converters - SMD CONV DC/DC 0.25W 24VIN 05/05VOUT