Produkte > RECOM > R0.25S-0515-R
R0.25S-0515-R
R0.25S-0515-R RECOM
r0.25s_r0.25d.pdf
Hersteller: RECOM
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 15V 0.017A 0.25W 5-Pin SMD Module T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details R0.25S-0515-R RECOM
Description: DC DC CONVERTER 15V 250MW, Features: SCP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SMD Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 5.5V, Efficiency: 60 ~ 70%, Current - Output (Max): 17mA, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Power (Watts): 250 mW, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1 kV.
Weitere Produktangebote R0.25S-0515-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R0.25S-0515-R R0.25S-0515-R Hersteller : Recom Power R0.25S_R0.25D.pdf Description: DC DC CONVERTER 15V 250MW
Features: SCP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SMD Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Efficiency: 60 ~ 70%
Current - Output (Max): 17mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 250 mW
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Features: SCP
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 5.5V
Efficiency: 60 ~ 70%
Current - Output (Max): 17mA
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Power (Watts): 250 mW
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV
R0.25S-0515-R R0.25S-0515-R Hersteller : RECOM Power R0_25S_R0_25D-1670484.pdf Isolated DC/DC Converters - SMD CONV DC/DC 0.25W 05VIN 15VOUT