Produkte > RECOM POWER > R0.25S-3.305
R0.25S-3.305
R0.25S-3.305 RECOM Power
R0_25S_R0_25D-1670484.pdf
Hersteller: RECOM Power
Isolated DC/DC Converters - SMD CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN 05VOUT
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details R0.25S-3.305 RECOM Power
Description: DC DC CONVERTER 5V 250MW, Packaging: Tube, Features: SCP, Package / Case: 8-SMD Module, 5 Leads, Size / Dimension: 0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 3.6V, Efficiency: 60 ~ 70%, Current - Output (Max): 50mA, Voltage - Input (Min): 3V, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Active, Power (Watts): 250 mW, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1 kV.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
R0.25S-3.305 R0.25S-3.305 Hersteller : Recom Power R0.25S_R0.25D.pdf Description: DC DC CONVERTER 5V 250MW
Packaging: Tube
Features: SCP
Package / Case: 8-SMD Module, 5 Leads
Size / Dimension: 0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 3.6V
Efficiency: 60 ~ 70%
Current - Output (Max): 50mA
Voltage - Input (Min): 3V
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Power (Watts): 250 mW
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
R0.25S-3.305 R0.25S-3.305 Hersteller : RECOM r0.25s_r0.25d.pdf Module DC-DC 3.3VIN 1-OUT 5V 0.05A 0.25W 5-Pin SMD Module Tube